Autobusová doprava v době uzavírky na D4/I4

V souvislosti s pokračujícími stavebními pracemi na opravě pravého jízdního pásu silnice I/4, v úseku od hranice hl. m. Prahy a Středočeského kraje po konec zástavby obce Jíloviště, dochází v rámci 3. etapy v termínu od 01.07.2016 do 13.07.2016 včetně k další dočasné změně jízdního řádu linek Pražské integrované dopravy (PID) 317, 318, 321449. Dle rozhodnutí Odboru dopravy Krajského úřadu Středočeského kraje, jakožto příslušného silničního správního úřadu, bude probíhat pokládka obrusné vrstvy v celé šíři pravého jízdního pásu a provoz bude veden v režimu 2 + 1 v levém jízdním pásu. Souvisejícím omezením je uzavírka odpočívky „Cukrák“.

Na dotčených linkách PID budou provedena následující dopravní opatření:

Linky 317321

• Ve směru z Prahy do Mníšku pod Brdy pojedou po svých pravidelných trasách, zrušeny však budou zastávky „Jíloviště, Cukrák“ a „Jíloviště, hl. sil.“.
  • Ve směru z Mníšku pod Brdy do Prahy budou odkloněny přes obec Jíloviště, kde budou dočasně zřízeny zastávky „Jíloviště, U Mostu“ a „Jíloviště“ v pravidelných zastávkách linky 318. Zároveň dojde ke zrušení zastávek „Trnová, rozcestí“ a „Jíloviště, hl. sil.“, všechny spoje však budou vedeny přes obec Jíloviště.

Linka 318

• Nejrozsáhlejší úprava jízdního řádu proběhne na lince 318. Většina spojů bude vedena pouze v trase „Praha, Smíchovské nádraží - Praha, Baně“ z toho důvodu, že ve směru z Prahy do Mníšku pod Brdy bude zcela uzavřen sjezd do obce Jíloviště. Ve směru do Prahy budou v ranní špičce pracovního dne a celodenně o sobotách a nedělích zavedeny přímé spoje linky 318, v ostatních obdobích (pracovní dny především dopoledne a odpoledne) budou zavedeny kyvadlové spoje z Řitky, Líšnice, Klínce a Trnové jen do Jíloviště, kde si cestující přestoupí na spoje linek 317 nebo 321. Ve směru z Prahy využijí cestující pravidelných spojů linek 317 nebo 321 do zastávky „Trnová, rozcestí“, kde za použití podchodu pod dálnicí přestoupí do dočasných kyvadlových spojů linky 318, které je dovezou buď do obce Jíloviště nebo opačným směrem do Trnové, Klínce, Líšnice či Řitky.

Linka 449

• Na regionální lince mezi Mníškem pod Brdy, Čisovicemi a Jílovištěm dojde pouze k drobné úpravě vybraných spojů v souvislosti se zachováním návazností s linkami 317, 318 a 321 v Jílovišti nebo v zastávce „Trnová, rozcestí“.

V příloze naleznete jak výlukové jízdní řády uvedených linek PID, tak i infovývěsku, kterou pracovníci ROPIDu i dopravce vyvěsí na dotčených zastávkách BUS.

linka 317

linka 318