Obec Líšnice

Po:  09:00-14:00
         St:   09:00-12:00, 14:30-16:30

Změna systému svozu směsného odpadu – 1100 l kontejnerů na Varadově

Vzhledem k tomu, že již cca 90 % nemovitostí na Varadově má zaplacený poplatek za svoz odpadu za popelnici, bude dnešním dnem zredukován počet černých 1100 l kontejnerů na směsný odpad na 1ks. Ten bude přesunut na jiné místo, dle mapy viz níže. Kontejner byl přesunut mimo hnízdo proto, aby jej nevyužívali lidé z jiných obcí, kteří tak dosud činili. Protože je celá oblast Varadova dostupná pro svoz popelnic, bude možnost tento kontejner využívat do 31.8. 2023.  Prosíme ty, kteří mají zaplacený svoz odpadu za kontejner, aby si do konce srpna pořídili popelnici a na úřadě obdrží známku s četností svozu 1x14 dní. Popelnici je možné zakoupit též na obecním úřadě za dotovanou cenu 540 Kč.

Od 7.9.2023 bude kontejner na směsný odpad uzamčen. Ti z vás, kteří nemají možnost využít popelnici (využívají chatu pouze na víkendy, nebo jenom přes léto atd...) si budou moci na obecním úřadě vyzvednout klíč a odkládat odpad do této nádoby.

K tomuto řešení jsme přistoupili z několika důvodů. Prvním z nich je navážení odpadu do kontejnerového hnízda na Varadově z jiných obcí, který zaplatí obec Líšnice a následně všichni poplatníci poplatku za svoz odpadu. Dalším důvodem je informace od popelářů, že i přes to, že si někteří vybrali svoz odpadu za nádobu s četností svozu 1x měsíčně, nádobu si vůbec nepořídili, a tak odpad dál končí v kontejnerech.

Toto opatření ve změně systému svozu odpadu z kontejnerů zavádíme ve prospěch občanů a rekreantů v naší obci, nejen na Varadově, ale i na Vandrlici. V samotné obci v kontejnerových hnízdech není žádný kontejner na směsný odpad již řadu let.

Obec Líšnice hradí svoz odpadu za tuny a tímto opatřením bychom rádi přispěli k maximální redukci množství odpadu a snížení celkové částky, kterou obec ročně zaplatí. Pokud se nám společně podaří zredukovat množství odpadu, projeví se to všem poplatníkům ve výši poplatku v následujícím roce.

Zároveň byl proti penzionu umístěn velkoobjemový kontejner na BIO odpad, který se bude vyvážet dle potřeby. Do kontejneru na BIO odpad odkládejte, prosím, pouze trávu, větvě a zelený odpad ze zahrad.

Děkujeme za pochopení a spolupráci

Datum vložení: 17. 7. 2023 12:05
Datum poslední aktualizace: 17. 7. 2023 12:17

Aplikace V OBRAZE